image
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rozbory a úpravy vody ze studny

Rozbory a úpravy vody ze studnyDatum konání:
1.3.2024

Další službou kterou provádíme pro ty kteří mají vrtanou nebo kopanou studnu nebo vrt a potřebují znát kvalitu a chemické složení vody jsou rozbory vody a v návaznosti na ně i možný návrh řešení úpravy vody. V současné době už se rozbory kvality vody u studní neprovádí jen v případech kdy má studna sloužit jako zdroj pitné vody, ale často i případech kdy voda slouží jako užitková nebo k zavlažování zeleniny. Provádíme také rozbory vody pro uzavřené vodní systémy.

Pro vzorky vody k rozboru si přijedeme

Je možné provádět několik variant rozborů vody ze studny nebo vrtu a to s ohledem na to kolik veličin a jakých při rozboru vody měříme a kontrolujeme. Bez ohledu na rozsah provedeného rozboru vody si vždy pro vzorky přijedeme až k vám a vzorky si sami odebereme nebo se odběru zůčastníme abychom měli jistotu, že voda vzorek vody bude správně odebraný a nebude kontaminovaný například díky špatně vymyté nádobě na vzorek vody.
Odebraný vzorek vody ze studny si odvezeme a podle předem dohodnuté varianty  provedeme rozbory vody, které vám následně zašleme. V případě, že bude nutné provést následnou úpravu vody aby odpovídala vašim požadavkům, nabídneme řešení úpravy vody na míru.

Co v rozboru vody měříme a kontrolujeme

Rozbory a úpravy vody ze studny, smart zahrady Velké MeziříčíBěžně v odebraných vzorcích vody ze studny měříme při rozborech kvality vody tyto  chemické a fyzikální vlastnosti:

pH vody
- tvrdost a vodivost vody
- podíl a druhy rozpuštěných látek / TDS /
- podíl a druhy nerozpuštěných látek a nečistot / TSS /
- anorganické parametry
- obsah kovů a korozní indexy
- podíl ostatních látek
- obsah aerobních bakterií

Na základě rozboru těchto vlastností a veličin ve vzorku vody ze studny lze následně určit jak  vodu ošetřit nebo jak vyčistit nečistoty, které se do vody dostávají v systému.

Úprava vody v závislosti na výsledcích rozboru vody

Na základě výsledků rozboru vody ze studny s ohledem na využití vody a vašich požadavků na docílenou kvalitu vody pro vás připravíme návrh úpravy vody co se týká jejího chemického složení, jejích fyzikálních vlastností a odstranění případných nečistot ze zdroje vody nebo technologie.

Cena rozboru vody

Rozbor vzorku vody ze studny ve kterém budeme hodnotit a měřit výše uvedené hodnoty je již považovaný za plný, širší rozbor vody / samozřejmě je možné provést podrobnější a specializovanější, detailnější rozbory dře přesného zadání / a tento stojí 3.500 Kč  + doprava vzorku. Cena dopravy vzorku se rovná běžným cenám dopravních společností tj. cca 200 Kč.

Rozbor vody ze studny nebo vrtu si můžete objednat telefonicky na čísle +420 725 864 111 ne emailu stepanek@smart-zahrady.cz nebo pomocí poptávkového formuláře ZDE

Objednejte si Rozbor vody ze studny nebo vrtu ZDE